Türk Vergi Sistemi

Yazar :Prof. Dr. Erdoğan Öner
Yayınevi :Seçkin Yayıncılık
Baskı :7. Baskı
Basım Tarihi :Nisan 2016
Kapak Tasarım :Seçkin Yayıncılık
ISBN :9789750237485
Fiyat :13.00

Kitap 2017 yılı Ağustos ayı başında yürürlükte olan vergi mevzuatı dikkate alınarak hazırlanmış, konular "Türk Vergi Sistemi - TVS" dersine uygun olarak, basit ve sade bir dille anlatılmış ve çok sayıda tablo ve örnekler ile desteklenmiştir. Kitapta, işlenen konuların daha iyi anlaşılabilmesi ve esaslı bir öğrenim için yürürlükteki vergi kanunlarının anlatılması sırasında da konular, her bir mükellef grubunun tabi olduğu esaslara göre açıklanmıştır.

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 8. baskısını yapan kitap, yazarın uzun yıllar çeşitli fakülte ve bölümlerde anlattığı "Türk Vergi Sistemi - TVS" derslerinin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerden gelen sorulardan ve 37 yıl Maliye Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı kuruluşlarda genel müdürlükten, müsteşarlığa kadar çeşitli kademelerdeki deneyimlerinden sağladığı birikimlerle yazılmıştır. Kitabın ilk yedi baskısının ardından akademisyenler, öğrenciler ve meslek sınavlarına hazırlanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın okuyucular için daha kullanışlı olması sağlanmıştır.

Çalışma, lisans ve ön lisans düzeyindeki öğrencilere yönelik hazırlanmış olsa da, konu hakkında kendisini geliştirmek, kurum sınavlarına hazırlanmak isteyen ve bilgilerini güncellemek isteyenlere de hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

  • Gelir, Harcama ve Servetten Alınan Vergiler
  • Menkul Kıymetler ve Diğer Sermaye Piyasası Araçlarının Vergilenmesi
  • Gelir, Kurumlar ve Katma Değer Vergisi Uygulamaları
  • Belediye Vergi ve Harçları
  • Gümrük İdarelerince İthalde Alınan Vergiler

Safir Denetim

Hukuk Kategorisi Vitrindeki Yayınlarımız...